Новини

Україна

Унормовано проектування систем підземного та вакуумного збирання відходів

admin

14 Січня 2019

1361

Trigger

З 1 вересня 2018 року вступили в дію нові державні будівельні норми щодо містобудування (ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»), якими внесено низку змін щодо організації системи збору побутових відходів у населених пунктах. Відтак, унормовано проектування систем підземного та вакуумного (пневматичного) збирання сміття, що сприятиме роздільному збору, чистоті та покращенню екологічної ситуації в населених пунктах.

Відповідні норми містяться у містобудівному ДБН, який вже діє з 1 вересня 2018 року.

Питання збору та переробки сміття – гостре і актуальне. Тому ми унормували це питання та впровадили використання систем підземного та вакуумного збору сміття. Вони успішно діють у багатьох країнах Європи, зокрема, у Швеції, Австрії, Норвегії. І тепер, маю надію, будуть все більше розповсюджуватися у нас.

  1. Підземний спосіб – більш безпечний, гігієнічний та естетичний метод збирання відходів в містах, який сприяє сортуванню і роздільному збору.
  2. Вакуумний – стосується житлових будинків і є сучасною цивілізованою заміною жахливих сміттєпроводів.

Згідно з ДБН, відстань від вікон житлових та громадських будинків, на якій можуть проектуватися майданчики наземного способу збирання сміття, повинна складати не менше 20 м, для підземного та вакуумного – відповідно до містобудівних та технічних умов. При цьому, планувальний модуль підземного та вакуумного способу може збільшувати об’єм накопичення побутових відходів до 5-10 м3 відповідно, якщо це не суперечить технічним умовам.

Місця збирання побутових відходів на житлових територіях слід розташовувати не з підвітряного боку, не на протягах, а з забезпеченням норм аерації території. Крім цього, вони повинні бути обладнані для можливості прийому небезпечних відходів (хімічні джерела струму, побутові акумулятори тощо).