4 жовтня у Києві пройшов European Circular Economy Forum. Це перша масштабна подія, що відбулась в Україні, присвячена перспективам розвитку кругової економіки та необхідності переходу до її моделі. Організаторами форуму виступила Громадська організація ReThink.
Як ощадно використовувати природні ресурси; як продовжити життєвий цикл продуктів та переробляти їх максимальну кількість разів без втрати цінності; як дизайнувати кругові міста та райони і закладати сталу модель з самого початку; як мінімізувати кількість відходів та зробити їх сировиною для нових продуктів та інших галузей – всі ці питання розвитку кругової економіки жваво обговорювалися на Форумі.
Еллен фан Бюрен (Делфтський технологічний університет) зазначила, що людство може, звісно, чекати природного дефіциту викопних ресурсів, але також можна створити цей дефіцит штучно, за допомогою правильних регулювань і стимулів.
ЄС затвердив План дій та рухається в напрямку переходу до кругової економіки вже декілька років, але ніхто насправді не знає які показники будуть досягнуті в результаті реалізації цієї стратегії і чи вдасться цей перехід взагалі. В новій Єврокомісії заговорили про ‘European Green Deal’, а відповідальним за реалізацію став перший віце-президент Франс Тіммерманс. Тим не менш, Кім Тжоа, засновник компанії Floow2, зазначив: «Кругова економіка – це про створення нової економіки. А хто створює економіку? Підприємства, громадяни та освітньо-дослідницькі інституції, а держава лише стимулює цей розвиток.»
Сергій Євтушенко, керуючий партнер UDP Renewables, підкреслив: “Людство з 2010 по 2017 рік спожило стільки ж ресурсів, як за 150 років промислової революції. І ця цифра буде тільки зростати. Якщо нічого не робити, то за 100 років людство втратить до 20% ВВП від наслідків, спровокованих кліматичними змінами. Ми робимо вигляд, що не помічаємо цих прогнозів. Але за чисте довкілля та circular economy ми вже зараз маємо почати нести витрати, інвестувати у вирішенні цих проблем. Зараз це може бути 1% ВВП. В Україні я поки що не бачу цих інвестицій у науку, дослідження, технології.”
Подія об’єднала близько 300 фахівців з країн ЄС та України з різних галузей: архітекторів та урбаністів, дизайнерів, виробників одягу та модних оглядачів, виробників сільськогосподарської продукції та продуктів харчування, фахівців з переробки відходів та громадських активістів. На чотирьох дискусійних панелях обговорювали як застосовувати принципи кругової економіки у містах, фешн-індустрії, сільському господарстві, у виробництві харчових продуктів та у галузі переробки відходів.
Повні відеозаписи форуму можна знайти на сторінці ReThink у Facebook.
Контактна особа в ГО ReThink:
0979522273 Роман Пучко
ProМусор
ProМусор