У понеділок, 30 жовтня в Києві відбувся науково-практичний семінар «Поводження з твердими побутовими відходами: збирання, транспортування, сортування, отримання енергії та вторинної сировини – німецький досвід». Даний захід є частиною проекту «Експорт зеленої та стабільної (екологічної) інфраструктури» фінансованого Федеральним міністерством навколишнього середовища, захисту природи, безпеки будівництва та ядерних реакторів Німеччини, та проводився з метою ознайомлення з практичним німецьким досвідом у даній сфері, а також напрацювання рекомендацій стосовно фінансового забезпечення діяльності з повторного використання відходів у якості джерела енергії та вторинної сировини.
Понад 80 представників міст та громад України, Уряду та Верховної Ради України, міністерств, а також представники бізнесу обговорили актуальні питання щодо проблем в галузі збору та утилізації відходів в Україні, законодавчого забезпечення екологічної безпеки, передових технологій сортування, збору, переробки та утилізації відходів, а також дізналися про німецькі практики поводження з твердими побутовими відходами.
«Сміття – це також ресурси, які можуть приносити значний дохід. Тому при розробці будь-яких стратегій потрібно долучати інстанції із різних сфер та чітко калькулювати всі процеси, починаючи із сортування до отримання енергії», – наголошує професор Петер Гек, Директор Інституту прикладного менеджменту ресурсами та сировиною (IfaS) в м. Нойбрюкке, Німеччина.
Вадим Ноздря, директор КП «Зелене місто» Львів також повідомив, що Львів буде вирішувати проблему зі сміттям шляхом запуску заводу з механіко-біологічної переробки сміття. Зі сміття завод буде виробляти RDF-паливо, яке в подальшому може бути використано на заводах, що виготовляють будівельну продукцію. Важливим кроком є те, що підприємства повинні бути підготовлені до використання такого виду палива як RDF. В Україні ринок використання RDF-палива поки що не сформований.
семінар
ProМусор
ProМусор