Новини

Світ

Hitachi Zosen Inova готується розробити найбільший в Європі завод WtE

ProМусор

30 Березня 2018

1420

Trigger

Кожен день 39 муніципалітетів Стамбула виробляють близько 17 500 тонн відходів

В даний час майже всі це відправляється на звалище. Тепер, після угоди зі столичним муніципалітетом Стамбула, Hitachi Zosen Inova готується розробити найбільший в Європі завод з переробки відходів.
Ben Messenger

Як і в більшості країн, які переживають роки сильного економічного зростання, утворення відходів в Туреччині різко зросла. Між 2008 і 2013 роками, виробництво відходів в Стамбулі подвоїлася з 8000 тонн в день до більше 16 000 тонн в день. Сьогодні Стамбульська промислова і торгова компанія з охорони навколишнього середовища (ISTAC) збирає близько 17 500 тонн ТПВ в день. Заснована в 1994 році як дочірня компанія муніципалітету Стамбула, фірма є одним з найбільших підприємств з управління відходами в Туреччині.

У місті вже є одна з найбільших в світі підприємств з компостування, також експлуатується ISTAC, і біосушільна установка потужністю 2000 тонн в день, де відходи переробляються механічними і біологічними процесами і виробляється альтернативне паливо. Однак на полігоні і раніше припадає близько 84% відходів.

Композиція відходів

Під час початкового дослідження здійсненності проекту ISTAC провів дослідження характеристик відходів, щоб порівняти склад протягом ряду років як влітку, так і взимку. Дослідження проводилося відповідно до американського стандартним методом випробувань ASTM D5231 для визначення складу необроблених муніципальних твердих відходів і методології Європейської комісії для аналізу стандартів твердих відходів.

Щоб гарантувати, що характеристики відходів є типовими для всіх відходів, оброблених в Стамбулі, ISTAC використовував зразки з 24 районів з поєднанням як багатих, так і менш забезпечених районів для того, щоб дослідження відображало потік відходів всього міста. Він також використовував відходи, зібрані як протягом тижня, так і в вихідні дні.

Було виявлено, що вміст вологи становить від 45 до 55%, а теплотворна здатність різних потоків відходів становить від 6000 кДж / кг до 9000 кДж / кг. Була також проаналізовано щільність відходів, щоб розрахувати правильні розміри сміттєвих ящиків і кранів.

Було підраховано, що щільність відходів становила приблизно 270 кг / м3 при доставці на вантажівці, від 400 до 500 кг / м3 при доставці причепом через додаткового ущільнення відходів.

Однак, за словами Фатіха Хошоглу, менеджера по операціям в ISTAC, очікується, що в майбутньому склад відходів Стамбула може змінитися в міру зростання населення і добробуту. Він каже, що численні дослідження показали, що теплова цінність ТПВ зазвичай збільшується з рівнем життя людей.

Місцеположення

На першому етапі проекту було визначено 11 місць, вісім – на європейській стороні міста і три – на азіатській стороні. На другому етапі кількість потенційних об’єктів було зменшено за рахунок використання критеріїв оцінки.

В ході процесу оцінки було розглянуто ряд факторів, в тому числі: дотримання чинних законів і правових норм; муніципальне твердження – переважно для розташування в комерційній зоні; суспільне визнання; землеволодіння; відстань транспортування від джерела до заводу; підключення до мережі для споживачів електроенергії; близькість до потенційних споживачів тепла; доступність локальної інфраструктури.

Різні місця розташування були оцінені з використанням зваженої системи з урахуванням факторів навколишнього середовища, міркувань планування, політичних і правових наслідків, фінансових і економічних критеріїв перш ніж було остаточно прийнято рішення про пошук проекту в Eyüp.

Паливо

З метою відновлення нерафінованих, але висококалорійних відходів на своєму заводі з переробки та компостування Кемербургаз ще в 2008 році ISTAC обладнав установку на основі відходів виробництва (RDF) на 96 тонн в день. Завод обробляє відходи, багаті органічною вмістом, з овочевих ринків і відкритих базарів, а також деякі відходи, що збираються з міст. Виготовлений компост використовується в парках і садах Стамбулу.

Однак більша частина матеріалу без компостування тепер також використовується для відновлення енергії. Відходи спочатку дроблять до фракції розміром близько 250-300 мм. Метали і органічні речовини потім розділяються і матеріал зменшується до 0-30 мм в тонкій дробарці. В результаті RDF має теплотворну здатність в діапазоні 4000 ккал/кг і відправляється на цементні заводи в якості альтернативного палива.

Факти

  1. 17,500 тонн ТПВ збирається щодня в Стамбулі
  2. 51,71% органічного змісту ТПВ у 2010 році
  3. 3% матеріалу переробляється в Стамбулі кожен день (500 тонн)
  4. 2000 тонн MSW щодня відправляється на біосушілку з ISTAC

Рішення

Розглянувши різні технології рекуперації енергії, муніципалітет і ISTAC, які будуть експлуатувати об’єкт, прийшли до висновку, що традиційна масова переробка з отриманням енергії є найбільш розумним способом.

Хошоглу пояснює, що для забезпечення того, щоб проект був заснований на перевіреній технології з хорошим послужним списком, що дозволяє йому забезпечити фінансування, а також залишатися в експлуатації на мінімальний термін в 20 років, була обраний технологія масового спалювання. Після цього пішов конкурсний тендер, і у вересні 2017 року як технологічного партнера був обрана швейцарська фірма, переробна відходи в енергію, Hitachi Zosen Innova (HZI).

Завод перероблятиме 1 млн. Тонн відходів на рік, виробляти близько 70 МВт електроенергії і приблизно 2,6 млрд. Лір (690 млн. Дол. США). Розташований недалеко від нового аеропорту Стамбула на північному заході міста, з 2021 року його три лінії спалювання будуть обробляти близько 15% міських твердих відходів.

Відповідно до контракту «під ключ», HZI буде здійснювати нагляд за проектуванням і будівництвом комплексу по спалюванню і утилізації побутових відходів компанії Eyüp Kemerburgaz разом зі своїм турецьким будівельним партнером Makyol. Крім проектування і будівництва, контракт охоплює також експлуатацію і технічне обслуговування заводу «під ключ» протягом як мінімум одного року.

 

Полігоний газ

На існуючому ділянці сміттєвого газу МТЦ в Анкарі він використовує тепло від двигунів в теплиці для вирощування томатів і полуниці.

З такою кількістю відходів, які вже здані на звалище, відновлення енергії зі звалищного газу також розглядається в якості основної можливості в Туреччині. У той час як Стамбул вже генерує близько 50 МВт електроенергії таким чином, в інших місцях Туреччини ведуться інші великі проекти. У серпні цього року були оприлюднені плани по установці 16 нових газових двигунів GE Jenbacher із загальною потужністю 22 МВт на трьох полігонах, що належать ITC-Ka Enerji Uretim Sanayi Ve Ticaret AS (ITC). В цілому три об’єкти будуть щорічно обробляти 1 387 000 тон муніципальних твердих відходів з навколишніх домашніх господарств. Чотири сертифікованих GE EMAAGATION, біогазові двигуни Jenbacher J420 будуть встановлені в Ескішехір, дев’ять в Анталії і три на полігоні в Аланії.

Крім поставок електроенергії і утилізації відходів, новий завод також забезпечить економічну додану вартість для регіону. Більше 20% всіх компонентів для заводу будуть проводитися місцевими підприємствами, а вся робота, пов’язана з будівництвом, буде здійснюватися тільки місцевими робітниками.

Ще не все?

Стамбул вже генерує більше відходів, ніж багато європейських країн, і його населення буде зростати як за кількістю, так і за багатством. Проблема усунеться сама по собі. За даними Європейського агентства з навколишнього середовища, по всій Туреччині частка ТПВ, що йдуть на смітник, збільшилася на 5% в період з 2001 по 2010 рік. Кількість санітарних полігонів збільшилася з 15 у 2003 році до 68 в 2012 році.

Проте, коли Туреччина в якийсь момент в майбутньому буде розглядати потенційний членський склад Європейського союзу, він приймає ряд екологічних норм ЄС. Незважаючи на те, що в Стамбулі і країні в цілому існує певна можливість поліпшити показники рециркуляції матеріалів, також існує явний потенціал для перетворення додаткових відходів в енергію. Головний виконавчий директор Hitachi Zosen Inova Франц-Йозеф Менгед згоден з тим, що «регіон має величезний потенціал в області отримання енергетики з відходів», і завершує, заявляючи, що розробка «відкриває шлях для подальшого просування проектів EfW».

Waste Management World

ProМусор

ProМусор