Будівництво нової інфраструктури поводження з радіоактивними відходами відбувається у співпраці з міжнародними донорами та ЄБРР.
«Ми сподіваємося, що найближчим часом цей об’єкт буде введений в експлуатацію. Але для того, щоб ввести його в експлуатацію, крім будівельних і технічних робіт, повинні бути проведені випробування, пов’язані з технологічним процесом. Зараз відбуваються так звані «холодні» випробування всіх систем і модулів. Після успішних випробувань в «холодній» фазі будуть здійснюватися так звані «гарячі» випробування », – пояснив Міністр екології та природних ресурсів.
Він також зазначив, що графіки проведення випробувань постійно коригуються, але для сторін учасників реалізації цього проекту, перш за все, важливим залишається питання безпеки і довговічності роботи цього об’єкта.
«Протягом реалізації проекту відбуваються корективи термінів робіт. Це пов’язано з тим, що об’єкти на території зони відчуження є унікальними як для науки, так і інженерів і будівельників, які їх будують. Питання №1 – це безпека і надійність реалізованих проектів. У цьому питанні є розуміння з усіма учасниками технічного процесу, зокрема з представниками країн Великої Сімки, ЄБРР, українського уряду, адміністрації ЧАЕС і зони відчуження », – пояснив Семерак.
При цьому він зазначив, що міжнародне співтовариство має великий інтерес до процесу ліквідації наслідків техногенної катастрофи на ЧАЕС.
Будівництво СВЯП-2 фінансується з Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку
Об’єкт СВЯП-2 призначений для прийому, підготовки до зберігання і безпосередньо зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) і відпрацьованих додаткових поглиначів (ВДП), які накопичені на Чорнобильській АЕС.
СВЯП-2 забезпечить прийом на зберігання, підготовку до зберігання і зберігання протягом 100 років більш 21000 ВТВЗ РБМК-1000 при продуктивності 2500 ВТВЗ на рік.

ProМусор
ProМусор