З гори Еверест було вилучено три тонни сміття у перші два тижні великої операції з очищення, так як гора усіяна альпіністським спорядженням, пластиковими пляшками і трупами.
Танення льодовиків показує кількість відходів, яка все збільшується і була залишена з часів експедицій, коли Едмунд Хілларі і Тенцинг Норгей провели перший успішний самміт 66 років тому.
С 1953 года на горі Еверест було зареєстровано близько 300 смертей. Більшість тіл було знято, але інші, що збереглись за низьких температурах, все ще знаходять.
Уряди з обох сторін гори, як в Непалі, так і в Китаї, намагаються вирішити цю проблему.
Флуоресцентні намети, покинуте альпіністське спорядження, порожні газові балони і навіть людські екскременти покривають маршрут до вершини гори Еверест з висоти 29,029 футів (8,848 метрів).
Уряд Непалу направило на гору команду з 14 членів, які мали намір повернути 10 тонн сміття протягом півтора місяця.
На сьогоднішній день зібране сміття складається з пустих банок, пляшок, пластику і покинутого альпіністського спорядження з базового табору та прилеглих територій.
«Кампанія по очищенню тільки почалася, і члени команди піднялися на вищі табори, щоб зібрати більше сміття», – сказав Данду Радж Гімір, начальник департаменту туризму Непалу.
Військовий вертоліт відправив третину зібраного сміття до столиці Непалу Катманду для переробки. Біорозкладані відходи були доставлені до сусіднього району Охалдгунга, де вони будуть утилізовані.
Вісім учасників в даний час очищають табір 2 на висоті 6400 метрів, а менша команда з трьох чоловік по черзі піднімаються до табору 4 на відстані 7,950 метрів, де вони проведуть 15 днів, збираючи сміття на снігових схилах.
«Акція по очищенню буде продовжена і в наступні сезони, щоб зробити найвищу гору в світі чистою. Наша відповідальність полягає у тому, щоб тримати свої гори чистими», – сказав Гімір.
Операції з очищення гори Еверест тривають вже кілька років. У травні 2010 року група з 20 непальських альпіністів зібрала 1800 кілограмів. Шість років тому уряд Непалу запровадило 4 000 $ сміттєвого депозиту на групу, які будуть повернуті, якщо кожен альпініст принесе не менше восьми кілограмів відходів.
У Непалі вже давно ведуться роботи по очищенню. На цьому знімку показана кампанія на стежці Еверест в регіоні Солу Кхумбу, проведена в 2003 році. Тільки половина альпіністів повернулася зі сміттям.
У лютому Китай заборонив особам, які не займаються альпінізмом, відвідувати свій базовий табір Евересту в Тибеті в спробі очистити схил гори і запобігти накопиченню сміття.
Понад 4000 людей піднялися на Еверест до цих пір і 807 альпіністів досягли вершини гори в минулому році.