Найпоширеніший вид відходів – це недопалки, які містять в собі токсичні сполуки та пластик (ацетат целюлози). Пластик розкладається на мікропластик, а отруюючі речовини проникають в навколишнє середовище. Саме з недопалками бореться підприємець Маріо Мерелло із Кельну.
Щорічно у всьому світі виробляється 4 300 мільярдів недопалків
Tobacycle – система збору для недопалків – має рішення для роздільного збору недопалків безпосередньо після процесу паління. Контейнери для збору розміщуються в офісах, готелях, ресторанах і кафе, на заправних станціях, тютюнових магазинах.
Вміст контейнерів відправляється до двох заводів з переробки відходів в Кельні та Гамбурзі, які погодилися надати свої потужності і модернізувати своє обладнання під вимоги TobaCycle. Із недопалків виробляються контейнери для збору цих самих недопалків та кишенькові попільнички.
Лише 5% – це колишні недопалки, інші 95% – перероблений пластик, який був отриманий при очищенні водойм і суші, частково з пластику з жовтого баку. Залишкові токсини незначні і класифікуються як нешкідливі, оскільки контейнери спеціально призначені для збору недопалків
Вже зібрано близько 15 тонн недопалків, з них 7,5 тонн вже перероблено за час існування проєкту
На даний момент проєкт некомерційний та існує за рахунок членських внесків і добровільні пожертвувань. Організатор розраховує на залучення уваги влади до нашої ініціативи і введення РВВ (розширеної відповідальності виробників) для виробників цигарок. Тоді фінансування проєкту буде покладатись на джерело відходів.