2,1 мільярди тон сміття утворюється щороку на планеті. Цієї кількості достатньо для того, щоб заповнити 822 тисячі олімпійських басейнів (обсяг 5 тисяч м. куб.). І лише 16% від цього потрапляє на переробку. Ці дані представлені зі звіту компанії Verisk Maplecroft.
США є лідерами у рейтингу найменш ефективних країн у сфері ресайклінгу. Індекс виробництва відходів, який включає побутові відходи, пластик, продукти харчування та небезпечні відходи, показує, що один американець продукує 773 кг сміття на рік, що становить 12% від загальної кількості, а населення Сполучених Штатів представляє лише 4% від населення світу. Для порівняння 27% від загальної кількості відходів продукують Індія та Китай. Частка їхнього населення від загальної чисельності складає 36%.
Американці продукують в 3 рази більше відходів ніж китайці та в 7 разів більше, ніж Ефіопія. Немає нічого дивного в тому, що країна з найбільшою економікою світу виробляє стільки відходів. Але найгірше в цій ситуації те, що немає будь-яких ініціатив у вирішенні цієї проблеми.
Цікаво, що розвинуті європейські країни та Канада також знаходяться на початку цього антирейтингу. Нідерланди, Австрія, Швейцарія, Німеччина, Франція та навіть Австралія. Британія займає 14 позицію в списку та продукує 482 кг відходів щороку, а лише 44% з них переробляються.
Американцям подобається виробляти сміття, а не переробляти його. Лише 35% всього обсягу потрапляє на ресайклінг. Для порівняння, Німеччина переробляє 68%.
Китай, Таіланд, В’єтнам та Малайзія остаточно заборонили ввіз відходів на власну територію. Це створює значні перешкоди для розвинутих країн, зокрема США, бо потребує рішучих дій в сфері ресайклінгу.
ProМусор
ProМусор