Статті

Види відходів

Чому співробітництво у регіоні ASEAN є необхідним для боротьби з пластиковими відходами в океанах?

ProМусор

25 Травня 2021

861

Trigger

Дослідження 2015 року, проведене вченою Дженною Джамбек, продемонструвало, що 6 з 11-ти країн Південно-Східної Азії входять до топ-20 країн, які не утилізують пластикові відходи належним чином.

Індонезія знаходиться на другому місці, потім йдуть Філіппіни (третє місце), В’єтнам (четверте), Таїланд (шосте), Малайзія (восьме) і М’янма (сімнадцяте).

Джерело інформації: The Conversation

Їхнє спільне морське пластикове забруднення налічує 1,4-3,54 мільйони метричних тонн (МТ) на рік з 8-12 мільйонів МТ по всьому світу.

Країни Асоціації держав Південно-Східної Азії (ASEAN) розташовані між Тихим Океаном ті Індійським Океаном, їм треба утилізувати не лише свої власні пластикові відходи, але й відходи з інших джерел – сусідніх країн чи океанів.

При цьому ми прагнемо до спільної роботи з країнами ASEAN щодо вирішення глобальних проблем із пластиком у морях і океанах.

Що наразі зробила ASEAN?

У 2019 році проблема морського сміття в якості транскордонного питання була в центрі уваги на спеціальній нараді міністрів ASEAN у Бангкоці, Таїланд. Були присутні делегати десятьох країн ASEAN.

Нарада високого рівня заохотила країни до розробки планів дій на національному та регіональному рівнях, щоб вирішити це питання. Не зважаючи на те, що у 2019 році країни-учасники ASEAN опублікували «Рамки дій ASEAN стосовно морського сміття» у якості оптимістичних подальших кроків, їх треба перетворити на точний регіональний план дій з використанням юридично обов’язкового механізму з чіткими етапами та функціями залучених сторін.

На національному рівні декілька країн розробили свої власні плани зі зменшення кількості пластику на суші.

Але на регіональному рівні немає конкретного плану з регулювання морських пластикових відходів. Здається, що кожна країна має свою політику стосовно боротьби з відходами на своїй території.

Морські пластикові відходи в регіони ASEAN надходять з країн-членів та Світового океану. ANTARA FOTO / Dedhez Anggara / к.с.

Уряд Малайзії вже ввів заборону на пластик, який не підлягає біологічному розкладанню. Уряд Таїланду активно обговорює можливість введення податку на відходи.

Інші країни, такі як Сінгапур і В’єтнам, вже задекларували національні зобов’язання боротися з морськими пластиковими відходами.

Індонезія нині покращує технологію переробки відходів і розробляє кораблі, що збиратимуть сміття.

На додаток до політики поводження з відходами кожної країни, учасники ASEAN мають розробити регіональний план, який охоплюватиме спільні заходи зі зменшення кількості пластику в океанах.

Для впевненості у ефективності плану ми рекомендуємо, щоб ці заходи контролювалися і щоб про них повідомляли на нарадах ASEAN високого рівня, оскільки країни ASEAN отримують відходи не тільки зі своїх територій, але й з інших країн світу.

В той час як регіон, в якому переважають густонаселені країни, що розвиваються, намагається зменшити кількість пластикових відходів на суші, цим країнам також потрібно вирішити проблему з морськими відходами із сусідніх країн, які прибиваються до їхніх прибережних зон вітром і течією.

Регіональний план дій може збільшити надбання ASEAN стосовно морського пластику і надати модель для глобальних дій.

Ми рекомендуємо співробітництво між країнами ASEAN для покращення технології переробки відходів. Це дуже важливо, оскільки наші відходи відрізняються від відходів Європейських країн або США.

За умови міцних партнерських відносин і управління ця технологія може стати доступною для управління відходами в океанах цього регіону.

Співробітництво між урядами, приватними секторами, неурядовими організаціями та університетами має включати:

  1. ефективні правові документи;
  2. управлінські заходи на основі моніторингу та оцінювання;
  3. перехід до циркулярної економіки;
  4. покращену інфраструктуру управління відходами;
  5. підтримка державно-приватного партнерства.

Крім цього, ми рекомендуємо збільшення фінансування дослідження морського сміття, а також забезпечення того, щоб політика та регулювання базувалися на цьому дослідженні.

Прагнення до здоров’я океану

Морське сміття впливає не тільки на здоров’я океану, але й на наше власне здоров’я.

Розкладання пластику, починаючи з найбільшого (макросміття) та маленького (мікросміття) і закінчуючи найменшим (наносміття), може тривати сотні років.

Воно потенційно може поширювати захворювання та інвазійні види, які є небезпечними для морської біоти, екосистем і людей через харчові ланцюги.

Отже, вирішення цієї проблеми є важливим, оскільки ми також прагнемо досягти Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР), включаючи стале споживання і виробництво, зміни клімату та партнерство заради сталого розвитку.

Для досягнення цих цілей ми маємо вирішити основні проблеми з морським пластиковим сміттям у країнах ASEAN.

І останнє за рахунком, але не за важливістю, – нам потрібно покращити громадську поведінку за допомогою освіти про відходи, яка зараз знаходиться на лячному рівні, як це можна побачити на дорогах, у річках і на узбережжях.

Морське пластикове сміття – це складна проблема, а її вплив відображає характеристики суспільства, цивілізації та країни.

Спільними діями ми сподіваємося врятувати рослинний і тваринний світ морських екосистем і покращити здоров’я океану.

ProМусор

ProМусор